Finlandiya hükümeti sınırları kısmen açtı

Haber veya Yazı Ayrıntıları

Haber veya Yazı Ekle

Çin ve Tayland'a seyahat serbestiyeti tanınırken Türkiye halen yasaklı

Finlandiya hükümeti, Kovid-19 salgını kapsamında seyahat yasaklarını tekrar değerlendirdi ve güncellenen listeyi yayınladı. Birçok ülkeye seyahat serbestiyeti getiren liste 13 Temmuz günü yürürlüğe girecek.

Çin ve Tayland seyahate izin verilen ülkeler arasında yer alırken, Türkiye liste dışı kaldı. Komşu İsveç de liste dışı kalan ülkeler arasında bulunuyor. Seyahat sınırlaması sürdürülen diğer AB ülkeleri İspanya, Lüksemburg, Portekiz, Polonya, Fransa ve Çekya oldu.

Finlandiya'nın en fazla dış turist aldığı ülkelerin başında Çin yer alırken, Tayland'lı mevsimlik işçiler de böğürtlen tarımında kritik rol oynuyor.

Sınırsız seyahate izin verilen AB ve AEA ülkeleri Hollanda, Belçika, İtalya, Avusturya, Yunanistan, Malta, Almanya, Slovakya, Slovenya, Macaristan, Lihtenştayn, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti, İsviçre, İrlanda, Andorra, San Marino ve Vatikan olurken; seyahat serbestiyeti tanınan diğer ülkeler arasında Cezayir, Avustralya, Gürcistan, Japonya, Yeni Zelanda, Ruanda, Güney Kore, Tunus ve Uruguay yer aldı.

Yazar Hakkında

info@finlandiya.org

Haber editörü